تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگپزشکی و سلامت

هشدار در رابطه با خطرناک بودن واکسن آنفولانزا

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« من فریبا هستم مادر امیر بابک هشت ساله
دلیل این که مشخصات میگم بخاطر این که میخوام تجربه تلخی که داشتم رو در اختیار همه ی مردم کشورم بذارم، …..
پسر من روز بیستم مرداد امسال مبتلا به سندرمی شد بنام “میلرفیشر”، یک بچه کاملا سالم که کلاس کاراته میرفت ، درس میخوند و بازی میکرد و از در و دیوار بالا میرفت… ولی به یکباره در ظرف شش ساعت تمام حرکات و توان ماهیچه ها وعلاوه بر ان قدرت بلع و دفع را از دست داد. ..!!
جلوی چشمان ما ، مثل یک شمع پر نور و زیبا میدرخشید که یکباره کم نور و ضعیف شد…
پسر من ۳۶روز در ای سی یو بیمارستان بعثت همدان بستری شد.
روزگار خیلی بدی بود حتی گاهی تنفسش نیز دچار مشکل میشد ولی خداوند بما لطف کرد و بابک تنفس مصنوعی نشد…
یعنی قدرت تنفس و طپش قلب کوچولوش رو از دست نداد….
بابک 20روز چشمانش بسته بود و۵۲ روز منع اب وغذا بود چون احتمال خفگی داشت.. فقط سرم درنهایت با امپول مخصوص از طریق مری غذای مخصوص دریافت میکرد… و بعداز ۳۶روز ، پزشکان از تشخیص بیماری اش اعلام ناتوانی کردند . حتی نتونستند بفهمند این بیماری چرا بوجود اومده لاجرم از بیمارستان مرخص شد… الان خانه است
دیدش برگشته، کم کم بلع وسرفه وعطسش برگشت ولی مدام فیزیو تراپی میشه . حرکات در دستانش برگشته ولی انگشتانش هنوز نه وفعلا قادر به راه رفتن نیست.. امیدمان به خداست تا خواهرش دیماه به دنیا میاد بابک هم سرپا بشه….
ولی مامانهای گل برای خودم مهم بود بدونم چرا این بلا سر عزیز من امده خیلی 9تحقیق کردیم ،انواع ازمایشات حتی تا المان هم رفت. این بیماری در نتیجه عفونت ویروسی یا انفولانزا یا سرما خوردگی ایجاد میشود در حالیکه بابک در تابستان هیچ کدام از اینها را نداشت.
در نهایت یکی از اشنایان که خانم دکتری بودند با تجربه و متعهد و نوه اش دوسال پیش به این بیماری مبتلا شده بودند به دیدار ما امد وایشان عنوان کردند علت را در یکی ازکلینیکهای امریکا بعد از سه ماه تحقیق روی نوه ی ایشان مشخص کردند .. باور کردنش سخته ولی علت واکسن انفولانزا بود…
بله….تعجب و حیرت شما رو درک میکنم…. چند ماه قبل بابک به توصیه دکترها و بر اثر تبلیغات بیهوده و بدون اصل و اساس جراید و صدا و سیما ، واکسن انفولانزا زد ولی افسوس.. .
انسان بعد از زدن این واکسن ، دچار تجمع عفونت ویروسی میشه که برای بدن نوعی “خودایمنی” ایجاد میکند که این بدترین حالت رو برای بدن شخص ایجاد میکنه… زیرا واکسن انفولانزا تب نداره این ویروس میره وروی رشته های عصبی مینشینه بعد از مدتی گلبولهای سفید انرا شناسایی میکنند و به آن حمله میکنن ، حمله که میکنند باعث پاره شدن غلاف میلین اعصاب میشود..
در امریکا گفته بودند که ما در این مملکت به این وسعت تنها واکسن انفولانزا را به ۱)پیرمردان و پیرزنهای بالای شصت سال که توان عفونت ندارن۲)بیماران سرطانی۳)بیماران هپاتیت وایدزی و درنهایت بیمارانی که درمانی ندارند تجویز میکنیم! حتی ما عقیده داریم که کودک ۲ روزه که متولد میشود تحمل انفولانزا را دارد !چرا شما در ایران آن را براحتی تهیه واستفاده میکنید؟
خواهش میکنم حرف من رو گوش کنید….شما رو به قرآن فریب تبلیغات رو نخورید…سه روز تب یا یک هفته انفولانزا بچه را کاملا وبه صورت طبیعی ایمن میکند ولی واکسن کاملا به بدن املای غلط میدهد.
به گفته کلینیک امریکایی واکسن شما را در برابر یک نوع سرما خوردگی ایمن میکند ودربرابر۹۹نوع دیگر که تا کنون شناسایی شده ، خود ایمن میشوید که بسیار خطر ناک هست..
از واكسن آنفولانزا استفاده نكنيد هشدار جدي
برای عزیزانتان بفرستید…پاییز در راه است …هجوم همه گونه تبلیغ در راه است…فریب نخورید..عاقل باشید .
ارمغان الهی حتما بخونید »

پاسخ شایعه

۱- این مطلب یک شایعه ی قدیمی است که هر سال با نزدیک شدن به فصل سرما و موج شیوع آنفولانزا، مطرح می گردد.

۲- سندروم “میلر فیشر” که یکی از انواع مهم بیماری “گیلن باره” می باشد، یک بیماری خود ایمن و عفونی است که در یک سوم موارد علت ابتلا به آن مشخص نمی ‌شود اما در دو سوم موارد علت آن ابتلا به یک بیماری ویروسی مانند آنفلوآنزا یا تزریق واکسن آن است.

۳- مدیر بیمارستان بعثت همدان با رد این شایعه اظهار داشت: موردی با این مشخصات تاکنون به این بیمارستان مراجعه نداشته است و در صورت مراجعه، بلافاصله به بیمارستان سینا ارجاع می شوند تا به صورت ویژه تحت مراقبت و درمان قرار گیرد.

۴- مطالعات اخیر نشان میدهند که افزایش خطر سندرم گیلن باره به مراتب با عفونت های ویروسی از جمله بیماری آنفولانزا بیشتر از واکسن آنفولانزا می باشد.

ریسک ابتلا به بیماری گیلن باره، در هر ۱ میلیون فردی که در برابر آنفولانزا واکسینه می شوند، ۱.۵ نفر می باشد که این مقدار در مقایسه با مزایای واکسن آنفلوآنزا که ۷۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون نفر را از ابتلا به این بیماری محافظت و همینطور از مراجعه ۴ الی ۱۰ هزار بیمار به بیمارستان جلوگیری می کند، بسیار ناچیز می باشد. شایان ذکر است که هر دارویی عوارض احتمالی خاص خود را داشته و صرفا به دلیل ابتلا به عوارض احتمالی، نمی توان از مصرف دارو ها اجتناب نمود. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!