تدریس خصوصی زبان کره ای
بین المللپزشکی و سلامت

هشدار در رابطه با عطر مرگبار ریلکس (Relax)

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

عطر مرگبار ریلکس / این شایعه ساختگی که متاسفانه بدون هیچ تحقیقی حتی در برخی رسانه های رسمی خبری نیز درج گردیده است، بصورت گسترده و در نسخه ها و متن های مختلف در فضاهای مجازی درحال انتشار است که نمونه هایی از عناوین مرتبط با این شایعه را در زیر ملاحظه می فرمایید.

* « عرضه عطر قاتل در بازار، هر کس از عطر مرگبار ریلکس استفاده کند بعد از سه روز جان خود را از دست میدهد!! »

* « باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت تدارکات مصر با صدور اطلاعیه‌ای هشدار داده که عطر مرگبار ریلکس در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های عطرفروشی توزیع شده است. این وزارتخانه از شهروندان مصری خواسته است تا از خرید این عطر مرگبار خودداری کنند. »

* « شبکه های اجتماعی از فروش عطر مرگبار ریلکس در بازارهای مصر، سودان، لبنان، عراق، بحرین و کویت خبر می دهند که مصرف کننده سه روز پس از استفاده آن جان خود را از دست می دهد. اما این تهدید احتمالی تنها در شبکه های اجتماعی نیست. در مصر وزارت تدارکات این کشور نسبت به فروش این عطر مرگبار در داروخانه ها و مراکز عطر و ادکلن فروشی هشدار داده است. »

* « عطر مرگبار ریلکس! شبکه های اجتماعی از فروش عطر مرگبار ریلکس در بازارهای مصر، سودان، لبنان، عراق، بحرین و کویت خبر می دهند که مصرف کننده سه روز پس از استفاده آن جان خود را از دست می دهد. در مصر وزارت تدارکات این کشور نسبت به فروش این عطر مرگبار در داروخانه ها و مراکز عطر و ادکلن فروشی هشدار داده است. در الجزائر مقامات این کشور دستور تحقیقات درباره وجود چنین عطری و صحت و سقم خبرهای منتشر شده در این رابطه را صادر کرده اند »

پاسخ شایعه

۱- خبری که تحت عنوان ورود عطر مرگبار ریلکس (Relax) به بازار در فضاهای مجازی و خبرگزاری های معتبر داخلی در حال انتشار است شایعه بوده و صحت ندارد.

۲- طی بررسی های انجام شده این خبر در سایت رسمی وزارت دفاع الجزایر وجود نداشت و رسانه های داخلی الجزایر مانند روزنامه «الخبر»، صرفا تصویری از این نامه منتسب به وزارت دفاع این کشور را منتشر کرده اند.

۳- بررسی این نامه نشان داد که این اسناد بر خلاف اخبار منتشر شده، از طرف فرمانده یک منطقه نظامی برای نیروهای تابع آن صادر گشته است. همینطور در قسمت انتهای متن بر خلاف روال طبیعی نگارش نامه های اداری، نام مسئول انتشار این هشدار نیز ذکر نشده است.

۴- لازم به ذکر است که وزارت بازرگانی الجزایر، با انتشار بیانیه ای، ضمن شایعه خواندن خبر توزیع یک عطر سمی در این کشور،اعلام رای نهایی را به آینده ای نزدیک موکول کرد. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!