تدریس خصوصی زبان کره ای
بین المللپزشکی و سلامت

واکنش توده سرطانی با سیر و طلا

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« توده سرطانی از يه زن جدا كردن سير و طلا بهش نزديک ميكنند نگاه بکنید که چي ميشه!!
هرچی میتونید سیر بخورید و از طلادوری کنید »

پاسخ شایعه

۱- ویدئویی که فرار یک غده ی سرطانی از سیر و جذب آن توسط یک قطعه طلا را نشان می دهد، ساختگی و حاوی اطلاعاتی نادرست و به دور از واقعیت است.

۲- تومورهای سرطانی پس از خروج از بدن جانداران، به دلیل قطع شدن منبع تغذیه شان زنده نخواهند ماند. پس از مرگ یک بیمار سرطانی، تومورها و سلول های سرطانی نیز از بین خواهند رفت. ادعای زنده ماندن تومور پس از خروج از بدن، کذب و شایعه است.

  • ویدئو ی جعلی “فرار یک غده ی سرطانی از سیر و جذب آن توسط یک قطعه طلا” را میتوانید در زیر مشاهده نمایید.

۳- نمونه های آزمایشگاهی یا غده های سرطانی را عموما پس از خارج کردن از بدن در محلول فرمالین نگهداری و برای انجام آزمایشات به آزمایشگاه آسیب شناسی ارسال می کنند. یکی از دلایل انجام عمل جراحی و خارج کردن غده سرطانی از بدن، انجام تجزیه و تحلیل روی آن (پاتالوژی) است.

۴- ادعای جذب غده سرطانی توسط طلای زینتی نیز ادعای واهی دیگری است که در این شایعه به آن دامن زده شده است. سالهاست برای درمان سرطان از نانو ذرات طلا استفاده می کنند. فلز پلاتین نیز که دوشادوش و گاهی در ترکیب با با فلز طلا در ساخت جواهرآلات به کار می رود، برای شیمی درمانی برخی انواع سرطان ها کارآیی دارد. منبع

۵- این ماده سیاه رنگ لزج که به علت انعطاف پذیری و خاصیت مغناطیسی آن با عناوین مختلفی از آن در ویدئو های منتشر شده در شبکه مجازی استفاده می شود و در این ویدئو با عنوان یک غده سرطانی معرفی می گردد، یک خمیر اسباب بازی است که به آن خمیر مغناطیسی می گویند. این خمیر با ترکیب اکسید آهن، نشاسته مایع و چسب چوب در خانه هم قابل تهیه می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!