پزشکی و سلامت

حمله ی کشنده ی عنکبوت موز، هنگام پوست کندن موز

آنچه در این مطلب خواهید خواند پنهان

متن شایعه

« حمله ی کشنده ی عنکبوت موز/ بسیار بسیار مهم
هنگام پوست کندن موز محتاط باشید!
اگر ضایعه باد افتادگی در انتها یا ابتدای پوست موز را دیدید، سریعا آن را دور بیاندازید! این باد افتادگی ها لانه ی عنکبوتی است که در موز جا خوش کرده و بسیار سمی و کشنده است!
آمار نشان می‌دهد که بیش از ۱۶۷ مورد شکایت در رابطه با وجود عنکبوتهای سمی کشنده موز در دنیا گزارش شده است! افراد پس از ۱۲ ساعت از مصرف این موزهای سمی جان خود را از دست داده اند!
این نوع حشره که به عنکبوت سرگردان برزیلی معروف است در موز لانه می‌کند و تخم می‌گذارد و تا بیرون آمدن بچه‌هایش از تخم در موز می‌ماند!
این عنکبوت به عنکبوت موز هم معروف است و بسیار سمی است و حمله ی کشنده ی عنکبوت موز ۱۲ ساعته سبب مرگ می‌شود! به دنبال نیش این عنکبوت فرد دچار دردهای شدید، کم توانی، خستگی و ضعف، بروز اختلالات تنفس و در صورتی که فرد پادزهر دریافت نکند دچار مرگ می‌شود!
خواهشا مطلب را در حد توان نشر دهید! »

پاسخ شایعه

۱- هیچ موردی در رابطه با گزش انسان توسط عنکبوت سرگردان برزیلی و یا حمله ی کشنده ی عنکبوت موز تاکنون در ایران گزارش نشده است و این خبر یک شایعه است. این عنکبوت بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی، خصوصا برزیل است و موارد گزش انسانی آن نیز مربوط به همان محدوده است.

۲- با توجه به مخفی شدن گاه گاهی این عنکبوت در خوشه های موز، قابل ذکر است که بیشتر موزهای برزیل در داخل کشور مصرف می شود و سهم برزیل از صادرات جهانی موز تنها ۰.۲ درصد است.

۳- تخم این عنکبوت ها در داخل میوه ی موز نیست و کاملا در خارج پوست آن قابل دیدن است. در موارد دیده شدن تخم این عنکبوت اثری از خود عنکبوت نبوده است.

۴- با اینکه گزش ها بیشتر درکودکان گزارش شده، اما تنها ۰.۵ تا ۱ درصد از کسانی که توسط این عنکبوت گزیده شده اند دچار شرایط حاد شده اند. منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!

بستن
بستن