تدریس خصوصی زبان کره ای
سیاست

پر کردن قلب راکتور هسته ای اراک با بتن !

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

” پر کردن قلب راکتور هسته ای اراک با بتن ! / اینم قلب راکتور اتمی اراک که بعداز صرف صدها میلیار دلار هزینه بخاطر توهمات بیماران جنسی و روانی ، که با بتن پُر شد.”

 پاسخ شایعه

۱- سازنده این تصویر تقلبی به قدری از اطلاعات هسته ای کم بهره بوده است که حتی متوجه نشده است مطابق توافقات، چه قسمتی از تاسیسات هسته ای مقرر به پر شدن با سیمان گردیده است! مطابق توافقات انجام شده که در رسانه های خبری و صدا و سیما باره ها اطلاع رسانی شد، قلب رآکتور ابتدا خارج شده و درون حفره هایی که روی این قلب قرار دارد بتن ریخته خواهد شد و نه در حفره  بزرگی که این قلب در آن قرار داشت! این یعنی حفره هایی که داخل این قلب قرارداشت با سیمان پر خواهند شد و نه حفره ای که در رآکتور اتمی اراک  قرار دارد. که سازنده کم اطلاع این تصویر تقلبی، منظور از حفره ی قلب راکتور را اشتباه متوجه گردیده است. گفتنی است با پرکردن حفره های قلب رآکتور آب سنگین اراک، عملا قلب این رآکتور غیرقابل استفاده شد اما گفته می شود در صورتی که غرب به تعهداتش در قبال برجام عمل نکند، قلب رآکتور اراک در مدت 24ماه دوباره طراحی و در حفره این رآکتور قرار می گیرد. منبع

۲- در نگاه اول کاملا واضح است که این تصویر ساختگی مربوط به یک فضای تاسیسات هسته ای نمی باشد. مشخص است که یک محیط محافظت شده و فضای بسته ی فعالیت های هسته ای،‌هیچ گاه با پارچه های سفید و دیوار های کیسه ای پوشانده نمی شود! در لینک زیر تصویر حفره و  قلب رآکتور هسته ای اراک را مشاهده کنید: منبع

۳- استفاده از کلاه ایمنی ساختمانی برای افراد در تصویر نیزاز دیگر اشتباهات سازنده این تصویر تقلبی است که محیط فعالیت های هسته ای را با یک محیط ساختمانی اشتباه گرفته است!

۴- اگر به عکس دقت کنید عکاسانی که در گوشه قلب راکتور ایستاده اند دوربین های خود را به سمت پایین گرفته و در حال عکاسی هستند که قطعا عکس برداری از بافت یک بتن سوژه مناسبی محسوب نمی شود!

۵- استفاده کاملا غیرحرفه ای از نرم افزارهای ویرایش عکس نیز در این تصویر بسیار مشهود است.  از ایرادات این طراحی و ویرایش می توان به نکاتی چون قراردهی ضعیف و پر ایراد افرادی که حول بخش بتن ریزی شده قرار گرفته اند (بالاخص فرد فرغون به دست)، برش های بسیار ابتدایی و ناشیانه، نور پردازیهای غیرحرفه ای، اختلاف سطح و عدم وجود هایلایت و سایه را اشاره کرد.

۶- در انتقاد به روند امور توافقات مربوط به انرژی هسته ای و یا انتقاد به هر موضوع دیگری، اعتراضاتی که  با دروغ و جعل ابراز گردند تنها وجهه خلاف اخلاق و به دور از فرهنگ انسانی معترضین آنها را به نمایش خواهد گذاشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!