تدریس خصوصی زبان کره ای
دین و مذهب

پیش بینی حوادث منا در آیه ۲۵ سوره فتح قرآن

احتمالاً حوادث منا را به خاطر دارید. حوادثی که در آن بسیاری از هموطنان مان را از دست دادیم. اما پس از وقوع حوادث منا اخبار زیادی در رابطه با پیش بینی قرآن از حوادث منا منتشر شد که در در این مطلب قصد داریم این شایعه را که در آن ادعا می شود قرآن حادثه منا را پیش‌بینی کرده است مورد بررسی قرار دهیم.

این شایعه متن خاصی ندارد و تنها با تصویر زیر و با توضیح «معنی آیه ۲۵ سوره فتح را بخوانید پیش بینی قرآن از حوادث منا الله اکبر» منتشر شده است.

در ادامه قصد داریم به بررسی این شایعه از ابعاد مختلف بپردازیم:

آیا آیه ی 25 سوره ی فتح برای حوادث منا نازل شد؟

آیات فوق که در واقع بخشی از سوره فتح می باشند در واقع به ابعادی از ماجرای صلح حدیبیه اشاره دارند که متعلق به زمان پیامبر می باشند و هیچ گونه ارتباطی با حوادث اخیر منا ندارند. در واقع صلح حدیبیه شکستی برای قریش و فتح بزرگی برای مسلمانان محسوب می شد.

این آیات سوره فتح، به ابعادی از ماجراى «صلح حدیبیه» در زمان پیامبر(ص) اشاره داشته و ارتباطی با حوادث اخیر منا ندارند. «صلح حدیبیه» شکستى براى «قریش»، و فتح بزرگی براى مسلمین محسوب مى شد.

آیه ۲۵ سوره فتح، دو گناه بزرگ برای دشمنان اسلام بر می شمرد؛ یکی کفر آنها و دیگری بازداشتن مسلمین از مراسم عمره ، طواف کعبه و قربانی شترها در محل خودش یعنى «مکّه».

این گناهان، ایجاب مى کرد که خداوند آنها را به دست مسلمین کیفر دهد، اما قرآن دلیل عدم وقوع آن را مردان و زنانی می داند که به اسلام پیوسته بودند، ولى قادر به مهاجرت نشده و در «مکّه» ماندند.

اگر مسلمانان به «مکّه» حمله مى کردند، جان این گروه به خطر مى افتاد و مشرکان مى گفتند: لشکر اسلام نه بر مخالفان خود رحم مى کند و نه به پیروان و موافقانش؛ و این عیب بزرگی بود. منبع

در آیه اشاراتی وجود دارد که با حوادث اخیر و مطابقت ندارند. مطرح بودن بحث کفار در حالیکه آل سعود به ظاهر مسلمانند؛ مومنانی که تشخیص داده نمیشدند اما مومنان قربانی حادثه منا شناخته شده اند و… منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!