تدریس خصوصی زبان کره ای
علم و فناوری

کلاهبرداری با استفاده از اعضای غیر واقعی در تلگرام

کلاهبرداری جدید با استفاده از اعضای غیرواقعی در تلگرام!

•  به تازگی روشی جدید برای افزایش اعضای کانالها بوجود آمده که از طریق آن حساب های کاربری غیرواقعی را …در قالب اعضای غیر فعال، وارد کانال ها میکنند که در عمل هیچ فعالیت و بازدیدی نداشته و صرفا جهت افزایش اعضای کانال صورت می گیرد. این افزایش اعضا در راستای گرفتن سهم بیشتر از تبلیغات تلگرام و افزایش اعتبار و ارزش مادی کانال مذکور جهت فروش و واگذاری بغیر و افزایش تعرفه های تبلیغاتی انجام می شود.

•  متاسفانه باید اشاره کرد که تعدادی از کانالهای بزرگ نیز اقدام به عضو گیری بدین شکل کرده اند. بعنوان مثال در تصویری که در لینک زیر مشاهده می کنید به کانالی اشاره کرده ایم که با داشتن بیش از ۸۲ هزار عضو، پستهایش تنها در حدود ۳۰۰ بازدید دارند. اسکرین شات ما از این کانال، نشان میدهد پست ۲۴ ساعت قبل این کانال ۲۰۰ بازدید داشته است و براحتی میتوان پیش بینی کرد این کانال در بهترین حالت کمتر از ۵۰۰  عضو واقعی دارد درحالیکه آمار کانال، ۸۲,۰۰۰ عضو را نشان میدهد. منبع

•  متاسفانه باید گفت که علاوه بر اعضای فیک (دروغین)، بازدید دروغین نیز وجود دارد و افرادی در قبال دریافت پول، اقدام به افزیش بازدید پستهای یک کانال میکنند که این موضوع نیز در حال تبدیل شدن به تجارتی در فضای تلگرام گشته است. بنابراین در این شرایط شناخت یک کانال و سابقه آن از اهمیت بالایی برای اعتبارسنجی آن و یا سفارش تبلیغات در آن بشمار میرود.

•   اشخاصی که قصد خرید یک کانال و یا سفارش پیام های تبلیغاتی در کانالی را دارند، حتما به این هشدار توجه کنند زیرا ممکن است با خرید چنین کانالهایی مبالغ میلیونی از دست دهند و یا متحمل هزینه های بی فایده تبلیغاتی گردند.

•  لطفا با دقت و هوشمندی امکان هرگونه سواستفاده را از سودجویان این عرصه سلب کرده و با انتشار این مطلب و روشنگری کاربران دیگر را از به دام افتادن در تله کلاهبرداران محافظت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!