تدریس خصوصی زبان کره ای
تاریخ

کوروش کبیر و زن فاحشه

ماجرای کوروش کبیر و زن فاحشه

احتمالا داستان کوروش کبیر و زن فاحشه را بارها شنیده اید. داستان یا بهتر است بگوییم شایعه ای که در مقاطع زمانی مختلف در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. متن کامل شایعه به صورت زیر است:

«کوروش بزرگ به دهی سفر کرد، زنی که مجذوب سخنان او شده بود از کوروش خواست تا مهمان وی باشد. کوروش پذیرفت و مهیای رفتن به خانه ی زن شد. کد خدای دهکده هراسان خود را به کوروش رساند و گفت : این زن فاحشه است به خانه او نروید !!!! کوروش به کدخدا گفت : یکی از دستانت را به من بده.

شایعه کوروش و فاحشه

کدخدا که تعجب کرد ویکی از دستانش را در دستان کوروش بگذاشت، آنگاه کوروش گفت : حالا کف بزن کدخداکه بیشتر تعجب کرد و گفت : هیچ کس نمی تواند با یک دست کف بزند کوروش لبخندی زد و پاسخ داد : هیچ زنی نیز نمی تواند به تنهایی بد و هرزه باشد!!

مگر اینکه مردان دهکده نیز هرزه باشند. برو و به جای نگرانی برای من، نگران خودت و دیگر مردان دهکده ات باش!!!!!!! و چنین شد افتخار ایران زمین انسانیت را از کوروش بیاموزیم نه از عرب »

بررسی شایعه کوروش کبیر و زن فاحشه

زن فاحشه

داستان کوروش کبیر و زن فاحشه که در واقع تنها یک شایعه است از چند جهت ایراداتی دارد:

۱- از کوروش بجز منشور منتسب به وی و کتیبه معرفی خود در پاسارگاد ، مکتوبی به جای نمانده است. منبع

۲- چگونه این داستان با این جزییات به وی منتسب شده و در کدام منبع می توان آن را یافت ؟!

۳- طبق روال همیشگی که عده ای سخنان یا داستانهای مشاهیر جهان را به نام کوروش جعل می کنند، داستان کوروش کبر و زن فاحشه نیز به او تعلق ندارد و در حقیقت داستانی منتسب به “بودا” می باشد! منبع

۴- جعل سخنان سایر بزرگان و انتساب آنها به کوروش، نه تنها موجب محبوبیت وی نخواهد شد، بلکه موجب تخریب این شخصیت میگردد.

۵- پیش از انتشار این قبیل موارد ، بررسی اجمالی متن و تحقیقی مختصر کمک می کند ما از چرخه انتشار شایعات خارج شویم و به دیگران نیز اطلاع رسانی نماییم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!