تاریخ

کوروش کبیر و فاحشه

متن شایعه

” کوروش کبیر و فاحشه: کوروش بزرگ به دهی سفر کرد، زنی که مجذوب سخنان او شده بود از کوروش خواست تا مهمان وی باشد. کوروش پذیرفت و مهیای رفتن به خانه ی زن شد. کد خدای دهکده هراسان خود را به کوروش رساند و گفت : این زن هرزه است به خانه او نروید !!!! کوروش به کدخدا گفت : یکی از دستانت را به من بده،،،، کدخدا که تعجب کرد ویکی از دستانش را در دستان کوروش بگذاشت، آنگاه کوروش گفت : حالا کف بزن کدخداکه بیشتر تعجب کرد و گفت : هیچ کس نمی تواند با یک دست کف بزند کوروش لبخندی زد و پاسخ داد : هیچ زنی نیز نمی تواند به تنهایی بد و هرزه باشد!!!! مگر اینکه مردان دهکده نیز هرزه باشند. برو و به جای نگرانی برای من، نگران خودت و دیگر مردان دهکده ات باش!!!!!!! و چنین شد افتخار ایران زمین انسانیت را از کوروش بیاموزیم نه از عرب ”

پاسخ شایعه

۱- از کوروش بجز منشور منتسب به وی و کتیبه معرفی خود در پاسارگاد ، مکتوبی به جای نمانده است. منبع

۲- چگونه این داستان با این جزییات به وی منتسب شده و در کدام منبع می توان آن را یافت ؟!

۳- طبق روال همیشگی که عده ای سخنان یا داستانهای مشاهیر جهان را به نام کوروش جعل می کنند ، این متن نیز به او تعلق ندارد و در حقیقت داستانی منتسب به “بودا” می باشد! منبع

۴- جعل سخنان سایر بزرگان و انتساب آنها به کوروش، نه تنها موجب محبوبیت وی نخواهد شد، بلکه موجب تخریب این شخصیت میگردد.

۵- پیش از انتشار این قبیل موارد ، بررسی اجمالی متن و تحقیقی مختصر کمک می کند ما از چرخه انتشار شایعات خارج شویم و به دیگران نیز اطلاع رسانی نماییم .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!

بستن
بستن