تدریس خصوصی زبان کره ای
پزشکی و سلامت

حمله ی کشنده ی عنکبوت موز، هنگام پوست کندن موز | شایعه ۳۹۵

متن شایعه حمله ی کشنده ی عنکبوت موز، هنگام پوست کندن موز

« نکته بسیار مهم در رابطه با عنکبوت موز! هنگام پوست کندن موز محتاط باشید!
اگر ضایعه باد افتادگی در انتها یا ابتدای پوست موز را دیدید، سریعا آن را دور بیاندازید! این باد افتادگی ها لانه ی عنکبوتی است که در موز جا خوش کرده و بسیار سمی و کشنده است!

آمار نشان می‌دهد که بیش از ۱۶۷ مورد شکایت در رابطه با وجود عنکبوتهای سمی کشنده موز در دنیا گزارش شده است! افراد پس از ۱۲ ساعت از مصرف این موزهای سمی جان خود را از دست داده اند!
این نوع حشره که به عنکبوت سرگردان برزیلی معروف است در موز لانه می‌کند و تخم می‌گذارد و تا بیرون آمدن بچه‌هایش از تخم در موز می‌ماند!

این عنکبوت به عنکبوت موز هم معروف است و بسیار سمی است و حمله ی کشنده ی عنکبوت موز ۱۲ ساعته سبب مرگ می‌شود! به دنبال نیش این عنکبوت فرد دچار دردهای شدید، کم توانی، خستگی و ضعف، بروز اختلالات تنفس و در صورتی که فرد پادزهر دریافت نکند دچار مرگ می‌شود!
خواهشا مطلب را در حد توان نشر دهید! »

پاسخ شایعه

عنکبوت موز در به هیچ عنوان در ایران وجود ندارد

هیچ موردی در رابطه با گزش انسان توسط عنکبوت سرگردان برزیلی و یا حمله ی کشنده ی عنکبوت موز تاکنون در ایران گزارش نشده است و این خبر یک شایعه است. این عنکبوت بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی، خصوصا برزیل است و موارد گزش انسانی آن نیز مربوط به همان محدوده است.

عنکبوت موز

احتمال خروج عنکبوت موز از برزیل کمتر از ۰.۲ درصد است!

با توجه به مخفی شدن گاه گاهی این عنکبوت در خوشه های موز، قابل ذکر است که بیشتر موزهای برزیل در داخل کشور مصرف می شود و سهم برزیل از صادرات جهانی موز تنها ۰.۲ درصد است.

تصویر عنکبوت روی موز

ویدئوی پنهان شدن عنکبوت موز در میان خوشه های موز

[aparat id=’bOqrM’]

تنها ۰.۵ تا ۱ درصد افراد گزیده شده توسط این عنکبوت موز شرایط حادی داشته اند

تخم این عنکبوت ها در داخل میوه ی موز نیست و کاملا در خارج پوست آن قابل دیدن است. در موارد دیده شدن تخم این عنکبوت اثری از خود عنکبوت نبوده است.

همچنین بخوانید: حشره خطرناک هندی در ایران! + «ویدئو»

تخم عنکبوت موز

با اینکه گزش ها بیشتر درکودکان گزارش شده، اما تنها ۰.۵ تا ۱ درصد از کسانی که توسط این عنکبوت گزیده شده اند دچار شرایط حاد شده اند. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا