تدریس خصوصی زبان کره ای
بین المللپزشکی و سلامت

کشف درمان قطعی قطع نخاع در کره جنوبی

متن شایعه کشف درمان قطع نخاع در کره جنوبی

«برای نخستین بار در تاریخ؛ درمان قطعی قطع نخاع توسط کره جنوبی- برای نخستین بار در تاریخ، دانشمندان کره جنوبی با کمک ابزار فوق پیشرفته پزشکی توانستند بیماران قطع نخائی را درمان کنند که بتوانند سر پا بایستند و راه بروند! انسانهای بسیار زیادی در اثر جنگ و تصادف و سقوط از ارتفاع قطع نخاع شده اند که با شنیدن و دیدن این کلیپ در پوست خود نمی گنجند! باید بر دست سازندگان و پردازندگان این ایده والای پزشکی بوسه زد.»

پاسخ شایعه

این قطعه فیلم که با عنوان درمان قطعی نخاع انتشار یافته، در حقیقت مربوط به درمان یک نوع انحراف ستون فقرات به نام اسکولیوز است. ستون فقرات تمامی افراد در حالت عادی دارای قسمت‌هایی به سمت داخل و بیرون است. اما در مواردی ستون فقرات دچار چرخش و انحراف‌های غیرطبیعی می‌شود و در جهت غیرطبیعی قوس پیدا می‌کند که به این ناهنجاری اسکولیوز می گویند. منبع

همچنین بخوانید: آیا ژله و پاستیل باعث تخریب نخاع می شوند؟

این کلیپ انیمیشنی، با عنوان “جراحی کمتر تهاجمی برای درمان اسکولیوز” در سال ۱۳۹۵ در کانال یوتیوب یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی در کشور کره جنوبی به اشتراک گذاشته شده است.

 

فیلمی مستند از انجام عمل جراحی این ناهنجاری، که در سال ۱۳۹۴ با روش توضیح داده شده در این انیمیشن انجام شده است را می توانید اینجا مشاهده نمایید.

 

ضمنن توضیحات فوق نشانگر جدید نبودن این شیوه درمانی می باشد و این موضوع یک روش جراحی جدید و تازه کشف شده ای نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا