تدریس خصوصی زبان کره ای
بین الملل

سالم ماندن جسد دختر حافظ قرآن پس از نبش قبر

متن های شایعه سالم ماندن جسد دختر حافظ قرآن پس از نبش قبر

« قبر دختر یمنی حافظ قرآن بعد از یک سال سالم بوده. بیش از پنج بار به خواب پدرش آمده و از فردی که در همسایگی او دفن شده و هر روز عذاب قبر داشت شکایت کرد و پدرش بعد از مشورت با علما قبر دخترش را عوض کرد و با سالم بودن جسم دخترش روبرو شد»

«این جنازه مال دختر خانومیه که دو سال پیش فوت کرده و مقیم الصلات بوده و هیچ وقت نمازش را ترک نکرده خصوصا نماز شب. دلیل کندن قبرش اینه که قبری کنارش هست که ترک نماز بوده و هر روز عذابش می دادن و دختره از صدای عذاب اذیت بود و به خواب باباش میاد و میگه جنازمو در بیارین جای دیگه دفن کنید. مشاهده بکنید که جسد بعد از دو سال سالم سالم مونده بخاطر اعمال خوبی که داشته. نشرش بدید تا میتوانید اجر و ثواب داره»

 

پاسخ شایعه

شایعات زیادی با توضیحات متفاوت به این کلیپ و تصاویر، منتسب شده و به صورت بین المللی و بخصوص در محافل عرب زبان در فضای مجازی منتشر گردیده است.

فرد فوت شده قابل مشاهده در این ویدیو و تصاویر مربوط به آن، دختر نیست. شخص درگذشته، یک پسربچه ۸ ساله بنام “مالک سلیمان رسول” اهل شهر اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق است که بعلت بیماری قلبی مادرزادی در سال ۲۰۱۸ درگذشته بود و در گورستان کسنازان واقع در حوالی شهر اربیل به خاک سپرده شد.

همچنین بخوانید: سالم ماندن جسد امام جماعت مسجدی در مالزی پس از ۱۰ سال

دو روز پس از مراسم تدفین، به دلیل دور بودن محل خاکسپاری از محل زندگی خانواده متوفی و صعب العبور بودن مسیر آن، به درخواست مادر این طفل برای راحتی سر زدن به قبر فرزند خود، با کسب اجازه از مقامات و علمای اهل سنت نبش قبر شده و پیکر وی به اربیل برای دفن مجدد منتقل گردیده است. لذا ادعای مندرج در متون این شایعه مبتنی بر گذشت یک یا چند سال از زمان فوت، صحیح نیست. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا