تدریس خصوصی زبان کره ای
بین الملل

گورستان زیرزمینی اسرائیل برای دفن انبوه قربانیان واکسیناسیون کرونا

متن شایعه گورستان زیرزمینی اسرائیل برای دفن انبوه قربانیان واکسیناسیون کرونا

«گورستان زیرزمینی اسرائیل که در سال ۲۰۱۹ با گنجایش چهار و نیم میلیون جسد ساخته شده است. گردانندگان آن کشور برای دفن انبوه قربانیان واکسیناسیون تدارک دیده‌اند؛ در کف و دیوار تونل‌های زیر کوه سعادت‌ها. بنا به اظهارات خاخام آمالکیت که این ویدئو را افشا ساخت و پایان پروژه را تا سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی کرد. هولوکاست یعنی این؛ و کسی غیر از خود یهودیان هرگز نتوانسته است مازاد قوم یهود را قتل‌عام کند و سپس گناهش را به گردن دیگران بیاندازد. در ادبیات تلمود البته «مازاد» به‌معنای وابستگان یهود است که مصرف آن‌ها تمام شده باشد. شاید تاریخ مصرف آنان که در صد سال اخیر، نقش یهودیان را بازی کردند تا افکار عمومی جهان را بفریبند و اهداف صهیونیسم را پیش ببرند، منقضی خواهد شد. بانک جهانی؛ پاندمی کرونا را به عنوان پروژه‌ای که باید تا سال ۲۰۲۵ ادامه داشته باشد، ذکر کرد.»

ویدئوی منتسب به شایعه گورستان زیرزمینی اسرائیل

 

پاسخ شایعه

توضیحات منتسب به این کلیپ جعلی و ساختگی است. در این قطعه ویدیو شاهد قبرستان زیرزمینی Har Hamenuchot در شهر اورشلیم هستیم که با توجه به کمبود شدید فضای کفن و دفن در پایتخت اسرائیل، از سال ۲۰۱۲ شروع به ساخت و در سال ۲۰۱۹ افتتاح شده است.

این گورستان حدودا ۵۰ متر زیر زمین و به صورت دخمه های زیرزمینی و دارای تونل هایی متقاطع است که در مجموع ۲۴ هزار گور را در خود جای می دهد و در قسمتی از آن یک موزه در مورد افراد دفن شده ساخته شده است.

شرکت طراح این پروژه این گورستان را به یک شهر زیرزمینی و شبکه خیابانی مانند شهر منهتن تشبیه می کند. در سرتاسر این قبرستان، چراغ های کوچکی وجود دارد که در سقف قرار داده شده اند و دو نوع نور با شدت مختلف برای تامین روشنایی محیط و یک سایه روشن برای برجسته سازی فضاهای داخلی تولید می کند.

تقاطع های موجود در قبرستان زیرزمینی نیز با توپ های شیشه ای خیره کننده بزرگ به رنگ های قرمز و نارنجی مشخص شده است، که توسط یک هنرمند آلمانی طراحی شده اند.

همچنین بخوانید: فروش زنان در اسراییل + تصاویر

ازدحام جمعیت افراد فوت شده در گورستان ها یک چالش عمومی در سراسر جهان است؛ به ویژه در شهرهایی با فضایی محدود و در میان ادیانی که سوزاندن بدن را غیر قانونی یا حرام می دانند. منابع محدود زمینی، راه حل خلاقانه‌ی رفتن به زیرزمین را برای مدیریت خاکسپاری بی پایان افراد فوت شده، به وجود آورده است.

هزینه اجرای این پروژه برابر با ۶۹ میلیون پوند بوده است که با همکاری یک شرکت خصوصی به نام Rolzur ساخته شد، زیرا دولت هیچ گونه حمایت مالی از آن نکرده است. درآمدزائی این پروژه از طریق فروش قطعات دفن به یهودیان خارج از کشور، حاصل می شود و برای اسرائیلی ها رایگان و تحت پوشش بیمه آنها خواهد بود. منبع ۱منبع ۲

ادعای متن شایعه برای ربط دادن ساخت این قبرستان به پاندمی کرونا و ظرفیت اعلامی چهار و نیم میلیونی برای آن شایعه و کذب می باشد. شایان ذکر است که جمعیت اسرائیل در سال ۲۰۲۱ معادل هشت میلیون و هفتصد هزار نفر بوده است. منبع

ضمنا هیچ مرجع رسمی و معتبری پایان پاندمی کرونا را سال ۲۰۲۵ اعلام نکرده و اکثر پیش بینی ها مبتنی بر کاهش چشمگیر این بحران پس از واکسیناسیون گستره جهانی تا سال ۲۰۲۳ میلادی است. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا